Авторський курс Романа Назаренка, який простими словами розкриває глибину та своєчасність Християнства.
Продовження курсу: 2 вересня
НЕСПОДІВАНЕ ХРИСТИЯНСТВО.
Про курс
Авторський курс “Несподіване Християнство” покликаний простими словами розкрити глибину та своєчасність Християнства.

Ми спробуємо разом відшукати та застосувати ключі до Біблії, аби розгледіти те, що лежить на поверхні, але приховує у собі важливі сенси. Наша мандрівка до серця Християнства пролягатиме через прискіпливу увагу до сакральних текстів і врахування історичного
контексту.

На цьому шляху ми також зануримося у багатоманітну конфесійну мозаїку цієї релігії. Учасники курсу зможуть актуалізувати місце Християнства на сучасному Заході та спрогнозувати його долю у майбутньому.
Унікальних лекцій та зустрічей щочетверга
Години тривалість лекції
Матеріали презентації та додатки до програми, кава з лектором
Автор курсу
Роман Назаренко - релігієзнавець, автор численних публікацій та лекцій пов’язаних з Ісламом, міжрелігійним діалогом та питаннями
примирення; ролі релігії в сучасному світі та особливостей бізнес-етикету та комунікацій на Близькому Сході.

Роман є докторантом Тілбурзького університету, (Нідерланди), викладачем Українського католицького університету, Київо-Могилянської бізнес-школи та національним лектор Української академії лідерства.
Програма курсу
10 лютого - лекція відбулась, доступний онлайн-запис
Лекція 1. Історія сотворення світу. Ключ до Біблії
Сотворення світу - одна з найцікавіших та суперечливих тем людства. Відома усім історія про виникнення сущого привертає увагу, дивує та провокує ставити чималу кількість запитань про першопочатки. Саме тому ми розпочнемо наш курс знайомством з основотворчою Біблійною історією для християн.
Хто спокусив Адама і Єву? Чи лише жінка відповідальна за гріх? Звідки походить зло? Що нам відомо про Райський сад? І як загалом ставитись до Біблійної розповіді: буквально чи алегорично? Разом ми віднайдемо відповіді на запитання, над якими, можливо, ніколи і не замислювались, а також навчимося застосовувати унікальні
ключі до Біблії. Адже, насправді, знані та відомі нам історії приховують чимало несподіваного.
17 лютого- лекція відбулась, доступний онлайн-запис
Лекція 2. Ісус із Назарету
Ісус Христос - історична постать чи вигадана особистість? Ким був християнський Месія, чим заробляв на життя та яким було його оточення? Коли насправді народився Ісус? На лекції ми спробуємо пізнати особу Ісуса Христа з людської та історичної перспективи, заглибившись у контекст “духу часу”, в якому жив Ісус з Назарету.
Якою мовою говорив, яку мав релігійну та етнічну приналежність? Підданим якої держави він був та яких законів дотримувався?
Спробуємо розкрити сутність цієї постаті не тільки з Біблійних історій, а й з творів та документів сучасників Ісуса, які не належать до християнської традиції.
2 вересня
Лекція 3. Основи християнського віровчення
В основу Християнства лягла віра в спасительну місію Ісуса Христа, який своєю смертю та воскресінням звільнив людство від гріха. Що є фундаментом цієї релігії? Що ми знаємо про традиції та обряди, які супроводжують щоденне життя християнина? Чому догматика та закони важливі для Християнства та інших монотеїстичних релігій?
На цій лекції ми розглянемо такі фундаментально важливі поняття для Християнства як: Пресвята Трійця, Первородний гріх, Непорочне зачаття. Нам важливо зрозуміти, що ці концепти є не чистою абстракцією, а живим досвідом християнина.
9 вересня
Лекція 4. Конфесійний розподіл в християнстві
У світі налічується майже два мільярди послідовників Християнства, яке має три головні напрями – православ'я, католицизм та протестантизм.
Очевидно, що головна привабливість Християнства полягає в його унікальній мозаїчності. Чому, зрештою, в Християнстві існує конфесійний розподіл? На нашій лекції ми окреслимо те спільне, що їх об'єднує, а також поглянемо на історичні моменти, що стали причиною розколу. Також поговоримо про визначні події, які протягом багатьох
століть формували суть Християнства (Велика схизма, Реформація, надання Томосу Україні тощо).
16 вересня
Лекція 5. Загробне життя
Християни вірять, що після смерті їх очікує вічне життя та радісне перебування в раю. Втім, як виглядатиме цей шлях до спасіння? Що відомо про Судний день та друге пришестя Ісуса Христа? Чи отримає диявол шанс на прощення? Під час лекції ми подискутуємо на теми, що стосуються кінця світу, життя після смерті та концепцій раю і пекла.
23 вересня
Лекція 6. Християнство - релігія слабких?
“...Християнство - релігія слабких, релігія рабів, що виховує боягузтво і неволю...” ця цитата Ф.Ніцше характеризує поширені у сучасному світі уявлення про Християнство, як про релігію слабких. Як часто ми уособлюємо Християнство з біблійною цитатою “якщо вдарили по одній щоці - підстав іншу”? В цій лекції ми поставимо під
сумнів стереотипи про слабкість Християнства, поговоримо про силу та міцний ціннісний фундамент, який пропонує ця релігія. Ми поглянемо на Християнство, як на сукупність цілком реальних рекомендацій, які націлені на практичний успіх та реалізацію мрій.
30 вересня
Лекція 7. Християнство і Західна цивілізація
Християнство є одним із стовпів Західної цивілізації, проте сучасна політична та культурна кон’юнктура маргіналізує чи навіть заперечує
його цивілізаційну важливість. У цій лекції ми поглянемо на Християнство, як на фундаментальний історичний та культурний феномен, на якому побудована Європейська система цінностей. Ми розглянемо вплив Християнства на модерний політичний устрій і подумаємо над тим, чому біблійна цитата про “Кесарю– Кесареве,
Боже – Богові” є однією з визначних рис Заходу та його устрою.
7 жовтня
Лекція 8. Християнство в 2050 році
Усе незвідане лякає і захоплює, а майбутнє здається близьким і таким далеким водночас. Якими будуть перспективи розвитку Християнства:
рухатиметься до свого занепаду чи радше прямуватиме до “релігійного відродження”? Як виглядатиме релігійна мапа майбутнього? Якої динаміки щодо кількості християн ми очікуємо у найближчому часі? Перспеткива, з якої ми пропонуємо подивитися на майбутнє християнства, нова і цікава. Ми спробуємо спрогнозувати, як вже за 30 років виглядатиме релігійна мапа світу. Ми також поглянемо на роль релігії в публічному просторі і на стосунок сучасного Християнства із секуляризмом. Окремим важливим завдання буде аналіз становища Християнства та його трансформацій на українському ґрунті.
Формат взаємодії
Програма курсу передбачає онлайн участь. Всі учасники будуть взаємодіяти з лектором на платформі zoom.
Програма курсу розрахована на 8 тижнів (8 зустрічей щочетверга).
Формат курсу
Кiлькiсть занять
Кошти, сплачені за курс, при невідвідуванні лекцій не
відшкодовуються.
Оплата курсу можлива платіжними картами Visa та MasterCard - WayForPay, а також за реквізитами (надсилаються на пошту)
Повернення коштiв?
Правила оплати
Придбати
онлайн трансляцiя
вартість курсу
1500 грн
онлайн трансляцiя
вартість однієї лекції
250 грн
*знижка 50% для студентів
Оплата курсу
Total: 
Ваше Iм’я
Ваш e-mail
Ваш телефон
Несподiване Християнство
При купiвлi 1 уроку
Промокод
Після успішної оплати наш менеджер з вами зв'яжеться!)
Made on
Tilda